Universiteit Antwerpen Universiteit Antwerpen - ASoE
Vaak gestelde vragen
Universiteit Antwerpen - ASoE > Universiteit Antwerpen - ASoE > Vaak gestelde vragen

Zoeken:


Hoe wordt berekend voor hoeveel studiepunten een lesopdracht kan meetellen binnen de LIO?

Oplossing

De basisvoet voor valorisatie van een LIO-lesopdracht is 10 lesuren, wat het equivalent is voor 1 studiepunt (sp). Bijvoorbeeld: om de Oriënteringsstage (3 sp) te laten valoriseren door middel van een LIO-baan dien je een lesopdracht van minimaal 30 (i.c. 3 x 10 lessen) lesuren uit te voeren. We werken met veelvouden van 10 lesuren.
Indien je 2 vakdidactieken opneemt en het vak dat je geeft niet aansluit bij de lesbevoegdheid van deze vakdidactieken dan komen enkel de Oriënteringsstage en het Onderwijsproject in aanmerking voor valorisatie van de praktijkcomponenten (stages). De 2 groeistages leg je dan als gewone stage af maar met beperkte omvang (telkens 10 stagelessen, voorafgegaan door 2 observatielessen).  
Neem je 1 vakdidactiek en een Profileringsvak op en je lesopdracht sluit niet aan bij de lesbevoegdheid van deze vakdidactiek dan komen de Oriënteringsstage en het Profileringsproject in aanmerking voor valorisatie. Daarnaast leg je 1 groeistage af als gewone stage met beperkte omvang (10 stagelessen, voorafgegaan door 2 observatielessen). De 2de groeistage kan ook worden gevaloriseerd. 
Indien het gegeven vak wel aansluit bij de gevolgde vakdidactiek, dan komt de bijhorende groeistage ook in aanmerking voor valorisatie.

 

 
Was dit artikel bruikbaar? ja / nee
Gerelateerde artikelen Als mijn lesopdracht niet aansluit bij de vakdidactiek(en) die ik volg, kan ik dan nog valorisatie krijgen?
Wat wordt er bedoeld met ‘valorisatie’ van een stage?
Hoe wordt mijn credit voor de gevaloriseerde stages bepaald?
Kan ik als student uit het reguliere traject starten met een LIO-baan of een aanvraag indienen voor valorisatie van werkplekleren?
Moet ik nog stages afleggen wanneer ik een LIO-baan heb?
Artikel details
Artikel ID: 286
Categorie: LIO-baan en werkplekleren
Datum toegevoegd: 2021-01-27 12:18:32
Aantal bekeken: 244
Beoordeling (Stemmen): Artikel beoordeeld 2.3/5.0 (3)

 
« Ga terug

 
Powered by Help Desk Software HESK, brought to you by SysAid

© UAntwerpen Privacybeleid